Nasze rozwiązania

Wraz ze wzrostem światowej populacji miliardy ludzi będą mieszkać w megamiastach - dużych obszarach metropolitalnych liczących ponad 10 milionów mieszkańców. Miasta reagują na te trendy, sięgając do nieba. W coraz gęściej zaludnionych obszarach miejskich większość ludzi mieszka w wieżowcach.

 

Wieżowce wymagają nowych i innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom infrastrukturalnym wysokich budynków oraz zapewnić komfort, bezpieczeństwo i wydajność mieszkającym tam ludziom.

Tworzywa sztuczne oferują wiele korzyści w wysokich budynkach, od oszczędności zasobów po niskie koszty konserwacji przez cały cykl życia. Nasze innowacyjne rozwiązania zapewniają najlepsze długoterminowe dopasowanie, a zintegrowane systemy na zamówienie zmniejszają całkowity koszt eksploatacji.

Systemy Aliaxis znajdują zastosowanie w projektach wartych wiele milionów dolarów, takich jak Torre Universal w stolicy Kostaryki, San José. W tym 22-piętrowym biurowcu, w którym mieszczą się światowe firmy technologiczne, takie jak Microsoft, zostały wykorzystane systemy z naszego portfolio, w tym najlepsze rozwiązania techniczne dla wysokich budynków.

Nieustannie szukamy sposobów na pogłębienie naszej wiedzy i rozwój innowacyjnych systemów. W ramach naszej współpracy badawczej z Heriot-Watt University (HWU) w Edynburgu w Szkocji badamy systemy odwadniające dla wieżowców i opracowujemy zrównoważone rozwiązania zapewniające bezpieczne i zdrowe środowisko.

Pomysły muszą zostać przetestowane i sprawdzone. Dlatego zbudowaliśmy najwyższy na świecie obiekt do testowania drenażu. Najnowocześniejszy budynek w Aliaxis High-Rise Solution Centre w Northampton w Wielkiej Brytanii, National Lift Tower ma ponad 127 metrów wysokości. Pierwotnie skonstruowany do testowania wind, jest idealny do oceny rozwiązań w zakresie systemów odwadniających i wentylacyjnych w wysokich budynkach.

Nasze inwestycje w badania i testy prowadzą do tworzenia nowych, niekonwencjonalnych koncepcji, specjalnie dostosowanych do specyficznych wyzwań wysokich budynków. W Aliaxis dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać rozwiązania, dzięki którym życie w wieżowcach będzie wygodniejsze, bardziej zrównoważone i bezpieczne.

Systemy

Zainstalowany na dachu w wpust podciśnieniowego odwadniania dachów - Akasison

Podciśnieniowe odwadnianie dachu

Efektywne i zrównoważone zarządzanie wodą deszczową jest poważnym wyzwaniem dla obiektów z dużymi dachami płaskimi, takich jak np. centra dystrybucji. Systemy odwodnienia podciśnieniowego przez wytworzenie ciśnienia ssącego w instalacji szybko i skutecznie odprowadzają wodę z dachów.

Osłona wpustu dachowego systemu podciśnieniowego odwadniania dachów - Akasison

Grawitacyjne odwadnianie dachu

Nasze systemy są zaprojektowane tak, aby zapewnić kompletne rozwiązanie dla każdego projektu odwodnienia dachu. Odprowadzają wody deszczowe w sposób bezpieczny i wydajny dzięki zintegrowanym systemom, które można dostosować do najbardziej złożonych projektów.

Produkty kanalizacji niskoszumowej systemu - AmaxPro

Kanalizacja niskoszumowa

Systemy akustyczne są potrzebne w wielu różnych budynkach, aby zapewnić komfort osobom, które w nich przebywają. W Aliaxis opracowaliśmy szereg rozwiązań zapewniających spokój i ciszę, zarówno na osiedlach mieszkaniowych, jak i w budynkach niemieszkalnych.

Gama produktów kanalizacji wewnętrznej systemu - AmaxPro

Kanalizacja wewnętrzna

Bezpieczne i niezawodne systemy kanalizacji wewnętrznej zapewniają niezbędną ochronę środowiska i gwarantują wysoki komfort higieniczny w budynku. Aliaxis oferuje pełną gamę trwałych i sprawdzonych rozwiązań, aby sprostać temu wyzwaniu.

Łazienka z zamontowanym stelażem i przyciskiem marki Sanit

System stelaży podtynkowych

Tworzenie łazienek komfortowych i łatwych do utrzymania w czystości wymaga specjalnie zaprojektowanych rozwiązań. W Aliaxis oferujemy szeroką gamę sprawdzonych i trwałych systemów stelaży podtynkowych, które na pierwszym miejscu stawiają higienę i redukcję hałas do absolutnego minimum. Wszystkie nasze rozwiązania mają również na celu oszczędność miejsca i poprawę estetyki łazienki.

Łazienka wyposażona w rozwiązania sanitarne Nicoll

Syfony i wpusty sanitarne

Utrzymanie czystej i komfortowej przestrzeni w łazienkach wymaga rozwiązań, które zapobiegają zatorom w sieci kanalizacyjnej i zapewniają jej stałą wydajność. Nasze wysokiej jakości odpływy i syfony sanitarne zostały zaprojektowane we współpracy z instalatorami i wyprodukowane z myślą o nich.

Zamontowane zewnętrzne odwodnienia liniowe marki Nicoll

Odwodnienia powierzchni

Z pasją tworzymy zrównoważone, innowacyjne rozwiązania w zakresiezaopatrywania w wodę i energię. Dostarczamy ludziom na całym świeciezaawansowane systemy rurowe z tworzyw sztucznych, prowadząc nasządziałalność tak, aby wyprzedzała gwałtownie rosnące potrzeby klientów.

Montaż systemu rozsączającego Waterloc

System rozsączania i retencji

Świat zmaga się z coraz bardziej ekstremalnymi warunkami pogodowymi, a przez to rośnie wyzwanie związane z wydajniejszym zarządzaniem wodą opadową. Aliaxis oferuje rozwiązania, które pozwalają magazynować wodę deszczową, a następnie powoli uwalniać ją i wprowadzać z powrotem do obiegu wodnego w odpowiedzialny sposób.