Kanalizacja niskoszumowa dBlue

Systemy akustyczne są potrzebne w wielu różnych budynkach, aby zapewnić komfort osobom, które w nich przebywają. W Aliaxis opracowaliśmy szereg rozwiązań zapewniających spokój i ciszę, zarówno na osiedlach mieszkaniowych, jak i w budynkach niemieszkalnych.

System kanalizacji sanitarnej niskoszumowej dBlue jest idealnym rozwiązaniem do zastosowania w każdym budynku, w którym jego użytkownicy powinni mieć zapewniony należyty komfort akustyczny. System niskoszumowy dBlue sprawdza się doskonale w obiektach takich jak:

-      Szpitale, przychodnie oraz inne obiekty związane z ochroną zdrowia,

-      Hotele, hostele,

-      Obiekty biurowe i administracyjne,

-      Budynki wielofunkcyjne,

-      Obiekty mieszkalne,

-      Budynki kultury, szkolnictwa i oświaty.

Redukcja hałasu

Nasz system niskoszumowy dBlue jest specjalnie zaprojektowany jako kanalizacja wewnętrzna o wysokim poziomie redukcji hałasu. System dBlue zapewnia doskonałą izolację akustyczną, dzięki czemu przewyższa żeliwne lub zwykłe tworzywowe systemy kanalizacyjne w otulinie.

Rozwiązania akustyczne Aliaxis wykorzystują specjalną formułę materiałową, łączącą tworzywa sztuczne i wypełniacze mineralne, co zapewnia ich wysoką wydajność. Nasze trójwarstwowe systemy doskonale pochłaniają fale dźwiękowe, aby zredukować hałas. Dogłębne zrozumienie wyzwań stwarzanych przez zjawiska akustyczne pozwoliło nam opracować innowacyjne rozwiązania, które perfekcyjnie sprawdzają się zarówno w przypadku skomplikowanych projektów, jaki i wymagających budynków wysokich (high-rise).

Wykorzystanie instalacji niskoszumowych w budynkach wysokich

System dBlue jako jeden z nielicznych posiada również rozwiązania dedykowane budynkom wysokim i wysokościowym oraz unikalne w skali Europy kształtki akustyczne (kolano akustyczne, kołnierz akustyczny), które pozwalają obniżyć poziom emisji hałasu nie tylko strukturalnego, ale również bezpośredniego (powietrznego), który jest szczególnie uciążliwy do użytkowników przebywających w pomieszczeniach wyposażonych fizycznie w elementy systemów kanalizacji sanitarnej. Wyróżnikiem systemu dBlue są również zaadaptowane na potrzeby systemu kielichowego kształtki wentylacyjne Akavent, umożliwiające efektywne wykorzystanie i zwiększenie przepustowości systemu kanalizacji sanitarnej w obiektach wysokich i wysokościowych.

Kanalizacja grawitacyjna dBlue

dBlue to również niezwykle interesująca opcja na grawitacyjne odwadnianie połaci dachowych z zachowaniem standardu niskoszumowego, co jest szczególnie istotną wartością wniesioną w przypadku obiektów rewitalizowanych.

Jeżeli zatem poszukują Państwo systemu kanalizacji wewnętrznej niskoszumowej, który ulokujesz w każdym budynku, niezależnie od jego wysokości, stopnia skomplikowania technicznego oraz przeznaczenia, system dBlue jest idealnym rozwiązaniem.


Projektowanie systemu kanalizacyjnego w koncernie Aliaxis

Bądź w kontakcie z naszymi specjalistami

Spełnianie potrzeb naszych Klientów wykracza daleko poza dostarczanie produktów i systemów. Oferujemy pełne rozwiązania i kompleksową obsługę wraz ze wsparciem technicznym, które pozwalają naszym Klientom utrzymać niskie koszty, skrócić czas instalacji i zoptymalizować długoterminową wydajność systemu.

Pliki do pobrania

KDWU dBlue - rury
1.6 MB, PDF
Kanalizacja niskoszumowa dBlue
KDWU dBlue - rury
KDWU dBlue - kształtki
1.6 MB, PDF
Kanalizacja niskoszumowa dBlue
KDWU dBlue - kształtki