Efektywne i zrównoważone zarządzanie wodą deszczową jest poważnym wyzwaniem dla obiektów z dużymi dachami płaskimi, takich jak np. centra dystrybucji. Systemy odwodnienia podciśnieniowego przez wytworzenie ciśnienia ssącego w instalacji szybko i skutecznie odprowadzają wodę z dachów.

Nasze rozwiązania eliminują potrzebę stosowania wielu rur spustowych i rozległych robót ziemnych, co daje dużą oszczędność kosztów i większą swobodę projektowania budynków. Odwadnianie dachów metodą podciśnieniową początkowo było opracowane jako rozwiązanie dla dużych dachów. Dziś jednak znajduje zastosowanie  również w przypadku wysokich budynków, które mają mniejszy dach, ale dłuższe rury spustowe.

Oszczędność miejsca

System odwodnienia podciśnieniowego Akasison sprawdza się również idealnie, gdy musimy oszczędzać miejsce w budynku oraz w budynkach energooszczędnych, wyposażonych w systemy ponownego wykorzystania wody deszczowej.

Akasison dedykowany jest do podciśnieniowego odwodnienia dachu w budynkach o dużych dachach oraz skomplikowanych konstrukcjach. Nasze rozwiązanie obejmuje niezawodny, wytrzymały i elastyczny system rur i kształtek wykonany z polietylenu o dużej gęstości. Nadaje się do niskich temperatur i jest odporny na uderzenia.


Projektowanie systemu kanalizacyjnego w koncernie Aliaxis

Bądź w kontakcie z naszymi specjalistami

Spełnianie potrzeb naszych Klientów wykracza daleko poza dostarczanie produktów i systemów. Oferujemy pełne rozwiązania i kompleksową obsługę wraz ze wsparciem technicznym, które pozwalają naszym Klientom utrzymać niskie koszty, skrócić czas instalacji i zoptymalizować długoterminową wydajność systemu.

Pliki do pobrania

Katalog techniczny systemu AKASISON
13.5 MB, PDF
Podciśnieniowe odwodnienie dachu Akasison
Katalog techniczny systemu AKASISON
System podciśnieniowego odwodnienia dachów - Ulotka montażowa
948.9 KB, PDF
KDWU HDPE - rury
3 MB, PDF
Podciśnieniowe odwodnienie dachu Akasison, Odwodnienie grawitacyjne Akatherm HDPE
KDWU HDPE - rury