Koniec problemów z wodą opadową

Systemy odwodnień liniowych firmy Nicoll charakteryzują się szeroką gamą zastosowań począwszy od zbierania wody wokół domów czy na tarasach skończywszy na odwodnieniu dróg i placów manewrowych . Najmniejszy wymiarowo kanał to 100x50mm o obciążeniu do 300kg, aż po wymiar kanału o prześwicie 300mm z obciążeniem do 40 ton czyli klasy D400.

Kanały wykonane są z różnych tworzyw od PCV poprzez PP, PE skończywszy na PE-HD (polipropylen wysokiej gęstości). Jeśli chodzi o ruszty są one bardzo zróżnicowane pod względem surowca, z którego są wykonane:

  • PCV, PE;
  • stal ocynkowana z rusztami szczelinowymi i kratowymi;
  • żeliwa z rusztami szczelinowymi i kratowymi;

Ruszty posiadają elementy łączące je z kanałem, są to systemy narożne bądź poprzeczne występujące w większości modeli kanałów. Jest możliwość zastosowania również pokryw na kanały ze stali ocynkowanej i żeliwa.

Kluczowe cechy odwodnień

Nasz kompletny i nowoczesny system odprowadzenia wód powierzchniowych, charakteryzuje się szeregiem istotnych cech, wśród których są:

  • Wytrzymałość - zapewniona przez odpowiednią grubość ścianek, specjalne ożebrowanie oraz stopy kotwiące.
  • Trwałość - doskonała odporność na niskie temperatury oraz wiele substancji chemicznych. Kanał wykonany z PP utwardzonego, wykazuje zjawisko relaksacji.
  • Szybka i prosta instalacja - łączenie za pomocą specjalnie zaprojektowanych złączy zatrzaskowych „Clik” i komór odpływowych.  Wyjątkowa lekkość kanałów w znacznym stopniu ułatwiająca prace montażowe.
  • Ergonomia - gładkość ścian kanałów znacznie poprawia hydraulikę przepływu, samooczyszczanie i zapobiega odkładaniu się osadów.
  • Ekologia - produkt podlegający procesowi recyklingu.
  • Tradycja - polipropylen jako materiał stosowany w budownictwie, z powodzeniem wykorzystywany jest w różnego rodzaju instalacjach wodno-kanalizacyjnych, od wielu lat potwierdzając swoją niezawodność

Projektowanie systemu kanalizacyjnego w koncernie Aliaxis

Bądź w kontakcie z naszymi specjalistami

Spełnianie potrzeb naszych Klientów wykracza daleko poza dostarczanie produktów i systemów. Oferujemy pełne rozwiązania i kompleksową obsługę wraz ze wsparciem technicznym, które pozwalają naszym Klientom utrzymać niskie koszty, skrócić czas instalacji i zoptymalizować długoterminową wydajność systemu.