Wykorzystanie produktów marki FIP w procesie wysokosprawnej mikrofiltracji ścieków przemysłowych
Sorry, your browser does not support inline SVG.

We współczesnym świecie wielu ludzi zmaga się z dostępem do źródeł czystej wody pitnej. Powodów jest wiele a jednym z nich są zanieczyszczenia generowane przez przemysł.

W Aliaxis doskonale to rozumiemy i dlatego w naszych fabrykach powstają produkty najwyższej jakości, które znajdują swoje zastosowanie w najnowocześniejszych instalacjach oczyszczania ścieków przemysłowych. W tym szalonym 2021 roku ALIAXIS Poland zrealizowało dostawy ponad 350 zaworów dla jednego z naszych kluczowych klientów, Firmy TALMEX Sp. z o.o. z Jaworzna.

Nasza armatura będzie częścią pierwszej w Polsce instalacji przemysłowego oczyszczania ścieków opartej na wysokosprawnej mikrofiltracji z wykorzystaniem technologii membranowych i odwróconej osmozy. Cały proces charakteryzuje się sprawnością około 96% co oznacza, że jeden z największych zakładów energetycznych w Polsce zawróci do ekosystemu praktycznie całkowicie oczyszczone wody z wyrobisk kopalnianych.

Nasze sterowane pneumatycznie oraz ręcznie przepustnice FK, zawory kulowe VKD w wersji z dźwignią ręczną i siłownikami pneumatycznymi będą częścią instalacji odwróconej osmozy, ultrafiltracji i dozowania chemii. Natomiast wisienką na torcie zostaną zawory VKDBEV020E, które dzięki profesjonalizmowi i ogromnemu doświadczeniu projektantów, wykonawcy ale przede wszystkim dzięki firmie AUMA Polska zostały wyposażone w napędy elektryczne SQ05.2 oraz sterowniki AM 01.1. Nie dajcie się zwieść pozorom, to coś małego, szarego na zdjęciu (z lewej) to nasz mega mocny zawór VKD, który jak widać nie boi się niczego!

Pewnie zadajecie sobie teraz pytanie, czy nie można było prościej z tym zaworem i napędem elektrycznym? W ALIAXIS doradzamy i proponujemy naszym klientom najlepsze sposoby na rozwiązanie ich problemów. W tym konkretnym przypadku sprawdza się jednak stara handlowa maksyma:

Punkt 1. Inwestor ma zawsze rację.

Punkt 2. Jeżeli uważasz, że inwestor nie ma racji to patrz punkt pierwszy.

 

 

Do pobrania

Broszura zawory kulowe VKD
4.5 MB, PDF get_app