XIII Sympozjum Naukowo -Techniczne  „Instalacje Basenowe" - Relacja
Sorry, your browser does not support inline SVG.

W dniach 29 września – 1 października 2021 r. w Beskidzie Śląskim odbyło się XIII Sympozjum Naukowo-Techniczne - Instalacje Basenowe. Wydarzenie tradycyjnie już organizowane jest przez Katedrę Inżynierii Wody i Ścieków Politechniki Śląskiej, pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Nauk. Na tak ważnym sympozjum nie mogło zabraknąć firmy Aliaxis Poland.

Celem sympozjum jest prezentacja krajowych oraz zagranicznych osiągnięć, problemów i doświadczeń w technice basenowej

Z wielu podejmowanych zagadnień naszą szczególną uwagę zwróciły:
- instalacje do uzdatniania wody basenowej,
- pomiary przepływu oraz ocena jakości wody.

Są to dziedziny bardzo nam bliskie, ponieważ od wielu lat w Polsce i na świecie ALIAXIS dostarcza rozwiązania wykorzystywane w szeroko pojętej technice basenowej.

konferencja instalacje przymsłowe

Kompleksowa oferta produktowa Aliaxis Poland

Podczas sympozjum prezentowaliśmy nasze produkty stosowane do budowy instalacji uzdatniana wody basenowej, na które składają się: armatura PVC-U marki FIP oraz cała gama urządzeń pomiarowych FLS.

System PVC-U FIP to przede wszystkim niezawodne zawory kulowe VKD i VEE oraz przepustnice międzykołnierzowe FE i FK. Zawory występują w wersjach ręcznych oraz automatycznych, gdzie armatura wyposażona jest w siłowniki elektryczne lub pneumatyczne, a do tych z kolei możemy zaproponować pełen zakres akcesoriów jak pozycjonery czy piloty. System PVC-U uzupełniają zawory zwrotne, zawory membranowe, filtry skośne, rotametry, a także rury i kształtki ciśnieniowe PVC-U, które są niezbędnym elementem każdej instalacji basenowej.

konferencja basenowa

Rodzina produktów FLS

Jest to szeroki wachlarz instrumentów pomiarowych takich jak przepływomierze elektromagnetyczne F6.60, przepływomierze łopatkowe M9.02, mierniki oraz sondy PH/Redox.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nasze przepływomierze elektromagnetyczne F6.60. Przepływomierz F6.60 bardzo dobrze sprawdza się w instalacjach basenowych, ponieważ sensor nie ma części mechanicznych i można go stosować do cieczy zabrudzonych. F6.60 jest dostarczany z interfejsem USB oraz dedykowanym oprogramowaniem (do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej www.flsnet.it), które umożliwia łatwe ustawienie przy pomocy komputera wszystkich parametrów zgodnie z wymaganiami instalacji. Specjalna konstrukcja umożliwia dokładny pomiar przepływu w szerokim zakresie w średnicach rur od DN15 (0,5”) do DN600 (24”).

Cieszymy się, że nasze produkty spotkały się z zainteresowaniem projektantów oraz wykonawców technologii basenowej biorących udział w XIII Sympozjum - Instalacje Basenowe.

Do zobaczenia na kolejnej edycji!