Wspieramy walkę o ludzkie życie dostarczając sprzęt ratujący życie do Indii
Sorry, your browser does not support inline SVG.

W wyniku nagłego wzrostu liczby zarażeń koronawirusem sytuacja w Indiach stała się w ostatnich tygodniach krytyczna: ograniczony dostęp do medycznego tlenu oraz łóżek szpitalnych spowodowały, że służba zdrowia w tym kraju stanęła na granicy załamania. Ta sytuacja wywołała falę międzynarodowej solidarności. ALIAXIS jako koncern, w którym ludzie zawsze są na pierwszym miejscu, również postanowił się włączyć w walkę o ludzkie zdrowie i życie.

W warunkach globalnego deficytu medycznego tlenu, zespół Nicoll Polska był w stanie zorganizować i przygotować pierwszy zestaw 150 koncentratorów tlenu od polskiego dostawcy. Urządzenia zostały błyskawiczne przesłane transportem lotniczym do Bengaluru i przekazane do odbioru w nocy, 7 maja.

Każdy z koncentratorów jest w stanie przynieść ulgę pięciu osobom jednocześnie. Łącznie daje to natychmiastową pomoc dla nawet 750 osób. Koncentratory nie wymagają żadnego uzupełniania – usuwają one azot z powietrza, aby w najważniejszym momencie skoncentrować tlen i dostarczyć go pacjentowi wymagającemu wsparcia tlenowego, co pozwala przywrócić właściwe parametry życiowe.

Jestem dumny z tego, jak szybko zareagowaliśmy jako firma, i chcę przekazać szczególne podziękowania naszemu polskiemu zespołowi, a w szczególności Rolandowi Diakowskiemu, odpowiedzialnemu za łańcuch dostaw, który zrealizował to przedsięwzięcie.” mówi Eric Olsen, dyrektor generalny Aliaxis. “Jesteśmy myślami z mieszkańcami Indii w tym trudnym czasie i mamy nadzieję, że kontrola nad sytuacją zostanie uzyskana tak szybko, jak to możliwe”.