Friatec Cup 2023 - Legnica
Sorry, your browser does not support inline SVG.

W dniu 12 maja 2023 w Legnicy odbył się pierwszy turniej z serii 4 turniejów regionalnych, w którym wzięło udział 8 zespołów z różnych miast, m.in. Wrocławia, Opola, Wałbrzycha, Legnicy, Wolsztyna, Bolesławca, Złotoryji i Żagania.

 

Po zaciętych pojedynkach w fazie grupowej oraz emocjonujących meczach eliminacyjnych, do półfinałów zakwalifikowały się zespoły z Wolsztyna, Złotoryji, Wałbrzycha i Poznania. Pierwszy półfinał przyniósł imponujące zwycięstwo drużyny z Wolsztyna, która pokonała Złotoryję wynikiem 5:0. W drugim półfinale zespół z Wałbrzycha wygrał z MPWIK Wrocław minimalną różnicą, zdobywając jednego gola i zapewniając sobie miejsce w finale.

W wielkim finale spotkały się zespoły z Wałbrzycha i Wolsztyna. Po zaciętym meczu zwycięstwo przypadło drużynie Wodociągów Wałbrzych, która wyszła z niego zwycięsko. Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną MPWIK Wrocław.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zespołom za udział w turnieju i sportową rywalizację. Przekazujemy gratulacje drużynie Wodociągów Wałbrzych za zwycięstwo, które zapewniło im udział w wielkim finale we wrześniu w Oleśnicy. Życzymy wszystkim powodzenia w przyszłych zawodach i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnej edycji turnieju.

Skontaktuj się z autorem

Patryk Krzemień
Senior Marketing Specialist
+48 605 662 472
pkrzemien@aliaxis.com
Patryk Krzemień