Friatec Cup 2022 - Relacja
Sorry, your browser does not support inline SVG.

Friatec Cup 2022 już za nami. 23 września na oleśnickim stadionie odbywał się turniej Friatec Cup, w którym rywalizowały zespoły z miejskich wodociągów na Dolnym Śląsku. Turniej wygrała ekipa z zakładu wodociągowego z Oleśnicy, która w finale pokonała drużynę z Wałbrzycha.

Turniej został otwarty przez naszego dyrektora Roberta Konaszewskiego, który powitał drużyny z Dolnego Śląska, życzył wspaniałych piłkarskich emocji i wyraził nadzieję, że turniej na stałe znajdzie swoje miejsce w kalendarzu imprez. Na otwarciu imprezy pojawił się również burmistrz Jan Bronś, który wraz z przewodniczącym Rady Miasta Oleśnicy Aleksandrem Chrzanowskim życzył uczestnikom dobrej zabawy, wielu emocji i sportowej rywalizacji.

Po otwarciu rozgrywek odbyło się losowanie, gdzie drużyny poznały swoich rywali i rozpoczęły rozgrywki. Na wyłonienie zwycięzcy musieliśmy poczekać aż do godzin po południowych i wielkiego finału, w którym drużyna MGK Oleśnica pokonała zawodników z Wałbrzycha 2:0 i ostatecznie sięgnęła po złoty puchar Friatec Cup 2022.

W turnieju wzięły też udział m.in. drużyny z Kamiennej Góry, Polanicy Zdrój, Wołowa, Świdnicy, Oławy i gminy Oleśnica, którą reprezentowało Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne.