Aliaxis Safety Day - Oleśnica
Sorry, your browser does not support inline SVG.

W 2022 roku obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy przypadły na 28 kwietnia. Wykorzystaliśmy to święto, aby pokazać jak ważna jest dbałość w tym obszarze.

Za nami fantastyczne wydarzenie! Pod znakiem #safety upłynął ostatni tydzień kwietnia w Aliaxis Oleśnica, gdzie zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i gości stawiamy na pierwszym miejscu.

W naszej firmie Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia świętowaliśmy przez 5 dni – dla nas był to TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA!
Z tej okazji w naszym zakładzie odbyły się interesujące szkolenia, ciekawe pokazy poświęcone zagrożeniom, ergonomii, pierwszej pomocy i ochronie przeciw pożarowej. Program był obszerny i zróżnicowany - łącznie 9 bloków tematycznych - 32 sesje - na które przeznaczyliśmy 50 godzin.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wyjątkowe warsztaty przygotowane przez nasze koleżanki i kolegów, którzy wskazali nam główne zagrożenia z jakimi mamy do czynienia na co dzień, w różnych obszarach naszej działalności. Naszym celem było budowanie świadomości bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacji. Dzięki zademonstrowaniu zagrożeń zwróciliśmy uwagę na to, co i jak trzeba robić, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Podczas pokazów i symulacji podkreśliliśmy potrzebę dążenia do minimalizowania zagrożeń występujących w naszym miejscu pracy. Wiele osób miało okazję po raz pierwszy sprawdzić w praktyce działanie gaśnic, sprzętu przeciwpożarowego czy defibrylatora AED.

Liczna grupa dowiedziała się, jak ważne jest przygotowanie ciała do pracy fizycznej poprzez 3 minutową rozgrzewkę. W specjalnym webinarze dla kierowców Bezpiecznie na 4 kółkach dowiedzieliśmy się, co ma wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Dzięki szkoleniu Cooltura bezpieczeństwa nasi liderzy wiedzą, jak motywować innych do bezpiecznych zachowań. Ponadto, przypomnieliśmy sobie, dlaczego warto dbać o bezpieczeństwo w pracy i jakie mogą być konsekwencje zaniedbań.  

Uczestnicy opuścili warsztaty z pozytywnym nastawieniem do bezpieczeństwa oraz ze świadomością, że jest to nasza wspólna odpowiedzialność oraz że wszyscy powinniśmy dbać o siebie i innych nawzajem i obchodzić dzień bezpieczeństwa codziennie.

Z tygodniem bezpieczeństwa zbiegła się wizyta Erica Olsena. Nasi goście byli pod wielkim wrażeniem organizacji wydarzenia i pokazów, w których wzięli udział.